IP KAMERA SİSTEMLERİ

IP Kamera sistemleri veya diğer bir adıyla Network Kamera Sistemleri, analog kameraların aksine görüntüyü doğrudan dijital değere çevirerek herhangi bir ağ üzerinden izlenebilmesine olanak sağlamaktadır. En büyük kullanım kolaylığı görüntüyü kaydedebilmek için bir DVR cihazına ihtiyaç duyulmamasıdır.

Güvenlik kamera çözümlerinde en çok kullanılan modellerden olan IP Kamera sistemleri, basit ara yüzü, internet erişimiyle her yerden izlenebilmesi gibi avantajlar sağlamaktadır.

IP KAMERA NEDİR?

IP Kamera sensör yardımıyla harekete ve diğer senaryolara karşı duyarlı olan, network bağlantısıyla dijital görüntü kayıtlarını yetkili kullanıcılara iletebilen sistemlerdir.

Anlık görüntüleme konusunda en iyi çözüm yolu olan IP Kamera Sistemleri, kapalı ağ bağlantısı, web sunucu, FTP sunucu, SMTP Client üzerinden izlenebilmektedir.

DVR cihazına ihtiyaç duymadan kayıt yapabilen IP Kameralar, birden fazla noktadan ağ bağlantısı yardımıyla izlenebilen fonksiyonel güvenlik önlemleridir.

IP KAMERA AVANTAJLARI

  • İnternete bağlı herhangi bir cihazdan görüntüler izlenebilir
  • Uzaktan bağlantı iler her türlü ayar değişikliği uygulanır
  • Kaliteli, berrak kayıt yapmaktadır
  • Kayıt görüntüleri bilgisayar veya harici hard disklere kaydedilebilir
  • Görüntüleme alanı ile kayıt alanı farklı lokasyonlar olabilir
  • Kayıt izleme hızı yüksek ve pratiktir
  • İstenilirse veriler şifreli koruma altına alınabilir
  • Fonksiyonel özellikleri ve sensör eklentileri göz önüne alındığında maliyet avantajı sunar

IP KAMERA VE ANALOG KAMERA FARKI

Analog kameralar kapalı devre sistemlerdir, uzaktan erişime kapalıdır. IP kamera sistemleri ise tam tersi internet bağlantısı yardımıyla her yerden islenebilir, kaydedilebilir.

Analog kamera sistemleri daha düşük kalite kayıt yapmaktadır. Kullanılan kabloların uzunluğu da görüntü kalitesine olumsuz etkide bulunur. IP kameraların görüntü kalitesi daha yüksektir ve ağ alt yapısı haricinde ek bir kablolamaya ihtiyaç duyulmaz.

Ağa dahil edilen her bir kameraya bir IP numarası verilmesi sistemin çalışması için yeterlidir. Analog kameralarda ise her kameraya ayrı kablo çekilmesi gerekir.

İlerleyen süreçte izlenecek alanın genişlemesi veya ek alanlar dahil edilmesi planlanıyorsa IP kameralar bu konuda oldukça pratiktir. Analog kameralara ekleme yapılması için yeni kablolama ve kamera sayısına göre DVR cihazının kapasitesinin büyütülmesi gibi ihtiyaçlar bulunmaktadır.

OPTİMUM TEKNOLOJİ IP KAMERA SİSTEMLERİ

Optimum Teknoloji, sizlerin IP Kamera Sistemleri taleplerinize etkin pazar takibi ve fiyat-performans odaklı cihaz cihaz çeşitliliğiyle cevap vermektedir. Her yönüyle başarılı bir alt yapı kurulabilmesi amacıyla sistemin kurulmasını istediğiniz alan teknik servisimizce incelenir. Alanında uzman ekibimiz ihtiyaçlarınıza tam cevap verebilen sistem seçimi ve kurulumu konusunda sizleri bilgilendirir. Detaylı bilgi almak için bizleri arayabilirsiniz.