MOBİL ARAÇ KAMERA SİSTEMLERİ

Mobil Araç Kamera Sistemleri, motorlu taşıtların hepsinde araç içi ve araç dışı görüntü alarak bir mobil DVR cihazına kaydeden güvenlik önlemidir. Sisteme entegre edilen bir telefon hattı üzerinden data bağlantısı kurulabilir. Bu sayede uzaktan izleme veya kayıt gibi özellikler kullanılmaktadır.

Mobil Araç Kamera Sistemleri suç teşkil edebilecek davranışlara caydırıcılık ve genel anlamda güvenlik tedbiri olmasıyla tercih edilmektedir. Son derece pratik bir önlem olması nedeniyle de günümüzde kullanım alanı giderek yaygınlaşmaktadır.

MOBİL ARAÇ KAMERA SİSTEMLERİ NASIL KULLANILIR?

Güvenlik tedbiri veya denetim amaçlı ihtiyaçlar, araçları uzaktan izleyebilen çözümlere gereklilik doğurmuştur. Binek araç, motosiklet, kamyon, TIR, Otobüs gibi tüm motorlu araçlarda ses ve görüntü takibi GSM modem ya da uydu bağlantısı kullanılarak yapılır. Taşıt üzerindeki Mobil DVR ve IP kamera ile elde edilen görüntülere sürekli erişim sağlanabilir.

Ulaşılabilirliğin yer, zaman ve mekân kavramlarına bağımlı kalmadan izlenebilmesi çok büyük avantajlar sağlamaktadır. Kaza vb. durumlarda suçlunun ortaya çıkarılması, trafik cezalarında delil olabilmesi gibi birçok kolaylıktan söz edilebilir.

Sistemin kullanımı için kayıt yapacak olan kameranın montajı ve kayıtların saklanacağı mobil DVR cihazının elektrik bağlantısının yapılması yeterlidir. Uzaktan izleme de yapılacaksa mobil hattın takılarak data erişim ayarlarının yapılması gerekmektedir.

IP KAMERA ENTEGRELİ MOBİL ARAÇ KAMERA SİSTEMLERİ

IP kamera entegreli mobil kamera sistemleri 3G-4G modemlerle uzaktan bağlantı yapılarak anlık olarak izlenme imkânı sunar. Bu sistemlerde internet erişimi sayesinde araç görüntüsünün yanı sıra GPS desteğiyle konum, hız, izlenen güzergâh gibi bilgilere erişmek de mümkündür.

Kurulacak sistem kullanıcı isteklerine göre şekillendirilebilir. Araç içi, Araç Dışı, Arka Cam gibi görüntü alınmak istenen noktalara kamera montajı yapılarak DVR bağlantısının yapılması yeterlidir.

TOPLU TAŞIMA ARAÇLARINDA GÜVENLİK KAMERASI

Araç içi kamera ihtiyacı duyulan motorlu taşıtlardan biri de toplu taşıma araçlarıdır. Trafik kazaları veya araç içi suç teşebbüsleri için son derece etki bir güvenlik önlemi olan araç içi kameralar, maliyetleri açısından da avantajlıdır.

Kameralar sürücü hatalarına caydırıcılık kazandırmaktadır. Yolcuların can ve mal güvenliği açısından pratik bir güvenlik önlemidir.

Şahsi araçlarınız, filolarınız, yük taşıma ve toplu taşıma araçlarınız için en güncel yazılımları kullanan, maliyet avantajı sunan mobil araç kamera sistemleri için Optimum Teknoloji‘yi arayabilir, detaylı bilgi isteyebilirsiniz.