blog-2

Optimum Teknoloji

  /  Faydalı Bilgiler   /  Kamera ve Güvenlik Sistemleri
Kamera ve Güvenlik Sistemleri

Kamera ve Güvenlik Sistemleri

Kamera ve güvenlik sistemleri birbiriyle etkileşimli, yaşam alanlarının veya mülklerin emniyet önlemi olarak kullanılan pratik önlemlerdir. Kamera kayıtları olumsuz durumlara karşı hem caydırıcı hem de delil niteliği taşımaktadır. Güvenlik sistemleri ise önlem alınmasının yanında alarm ve benzeri entegrasyonlarla acil durum çağrısı sunabilmektedir.

Kamera ve güvenlik sistemleri günümüzde hayatın doğal bir parçasına haline gelmiş, neredeyse standart yapı özelliği formatında kullanılmaktadır. Teknolojinin sunmuş olduğu kolaylıklar sayesinde güvenlik önlemi olduğu kadar bireysel unutkanlık veya altyapı arızalarına karşı da uyarıda bulunma imkânı sunulmaktadır.

Kamera ve Güvenlik Sistemleri Nasıl Çalışır?

Kamera sistemlerinin temel amacı kurulan sistemin kapasitesine göre değişen periyotlardaki tüm kayıtları depolamak, ihtiyaç duyulması halinde izlenebilmesini sağlamaktır.

 1. Kullanılan Kamera Sayısı
 2. Kamera Kayıt Kalitesi
 3. Kameraların Görüş Açıları
 4. DVR Cihazının Kapasitesi

Söz konusu kayıt periyodunun uzun veya kısa olmasında etkili olmaktadır. Bu nedenle kamera sistemleri kurulumu yaptırırken, ihtiyacınıza ve alanın özelliklerine göre karar verilmesi son derece faydalı olacaktır.

Güvenlik Sistemleri ise hırsızlık vb. durumlara karşı önlem almak ve gaz sızıntısı, yangın, güvenlik tehdidi gibi olaylarda erken uyarı ve alarm rolü üstlenmektedir. Kullanılan sitemin özelliklerine göre elektrik kesintileri, telefon hattı arızası ve pek çok sistem arızası kontrol altında tutulmaktadır. Olağan dışı durumlarda sesli, SMS, Çağrı, E-mail gibi birçok kanaldan ikaz alınabilmektedir.

Kamera ve güvenlik sistemleri yaşam konforunu arttıran, önlem alınması gereken konular çözüm üreten kullanışlı sistemlerdir. Fonksiyonları ve çalışma prensipleri kullanıcıların ihtiyaçlarına göre revize edilebilir durumdadır.

Güvenlik Kamera Fiyatları ve Özellikleri

Güvenlik kamera fiyatları ve özellikleri

 • Kurulum Yapılacak alana ve büyüklüğüne
 • Kullanılması gereken azami kamera sayısına
 • Kayıtları tutacak cihazın kapasitesine
 • Kameraların görüntü kalitesine
 • İstenmesi durumunda ek sensör ihtiyaçlarına

göre şekillenmekte ve netleştirilmektedir. Merak ettiğiniz konularda detaylı bilgi almak için telefon numaralarımızdan Optimum Teknoloji müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.

Güvenlik kamera sistemlerinin özellikleri kullanacak kamera tipinin belirlenmesiyle detaylandırılabilmektedir.

 • CCTV Kamera Sistemleri
 • AHD Kamera Sistemleri
 • IP Kamera Sistemleri

arasından bütçe ve performans ihtiyacına uygun yapının seçilmesiyle DVR cihazı, Kablolama gereklilikleri gibi konularda sunulabilecek özellikler netleşmektedir.

Uzman teknik ekibiyle, Optimum Teknoloji olarak en güncel yazılımlarla geniş portföy seçenekleri sunmaktayız. Kamera ve güvenlik sistemleri kurulumu yaptıracağınız alan ve isteklerinizle ilgili iletişim formlarımızı doldurarak size geri dönüş yapmamızı talep edebilirsiniz.