BURSA KAMERA SİSTEMLERİ?


Bursa Kamera sistemleri  ; birden fazla kameraları bir araya getirilerek , görüntü sağlayan sistemlerdir. Bursa da en çok kamera sistemi kurulumu yapan firmaların başında  Optimum teknolojik hizmetler gelmektedir.                                                                                                                                                                                                         

Günümüzde kullanılan kamera sistemleri  hd , full hd, hd-cvi gibi üst seviye çözünürlükte  kayıtlar desteklemektedir. Yüksek çözünürlüklü kaydıyla birlikte kamera sistemleri yüz tanıma sistemleri, Araç kamera sistemleri, araç kamerası ,plaka tanıma sistemleri , araç geçiş sistemleri gibi yüksek kalite ve hız gerektiren sistemlerde de kullanılmaya başlamıştır.  KAMERA SİSTEMLERNİN KULLANILDIĞI YERLER NERELERDİR?

Kamera sistemleri ,sanayi, hizmet ve üretim sektörleri ve güvenlik veya kayıdın gerekli olduğu işyeri ve konutlarda kullanılmaktadır. Konut ve işyerleri dışında, plaka tanıma , araç kamerası ve geçiş sistemlerinde kullanılan özel kamera sistemleri de üretilmektedir . 


Bursa kamera sistemleri ya da Nilüfer kamera sistemleri olarak güvenlik sistemlerinin ayırılmaz bir parçası olan Yıldırım kamera sistemleri hırsız ve alarm sistemlerinde ek olarak veya tek başına ev ve iş yerlerinde kullanılmakta ve korunmasında büyük rol oynamaktadır .


Osmangazi Kamera sistemleri, Nilüfer Kamera Sistemleri , Yıldırım Kamera Sistemleri, konutlarda , hırsızlıktan korunma gibi temel amaçlarla kullanılırken , iş yerlerinde disiplin sağlama metodu olarak ta kullanılmaktadır . yüksek çözünürlükte görüntü ve ses kaydı  yapabilen kamera sistemleri şirketlerdeki para trafiği olan vezne , muhasebe gibi birimlerde caydırıcı araç olarak varlık göstermektedir .GEÇMİŞTEN GÜMÜMÜZE KAMERA SİSTEMLERİ NASIL GELMİŞTİR?


İlk kapalı devre kamera sistemi Siemens firması tarafından bir roket sistemlerinin ateşlenmesini izlemek amacıyla  1942 yılında Almanya’da kurulmuştur . fakat ilk ticari kamera sistemi  ABD’de  vericon firması tarafından 1949 yılında üretilmiştir . Türkiyede de Bursa kamera sistemleri ve İstanbul kamera sistemleri olarak Optimum teknolojik hizmetler kamera sektöründe öncülük yapmaktadır. 

ilk kamera sistemlerinin dezavantajı görüntülerin kaydediliyor oluşuydu . bundan dolayı görüntüleri sürekli bir operatörün izlemesi gerekiyordu . çekilen görüntülerin kayıt edilmesi 1970 yılından sonradır 


Bursa Araç Kamera sistemleri günümüzde güvenlik sektörünün ayırılmaz bir parçası haline gelerek . ülkemizdeki suç oranlarının oldukça azalmasını sağlayan MOBESE ve trafik sistemini düzenleyen EDS sisteminde kullanılmıştır . 
KAMERA SİSTEMİ SEÇERKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ ?

Kamera sistemleri seçilirken aşağıdaki hususlara dikkat edilmesi gerekmektedir

. kamera seçimi kameranın kullanılacağı yeri iç mekan veya dış mekan olduğuna göre , kameranın muhafazalı veya muhafazasız olmasına dikkat edilmeli . Bursa kamera firmaları arasında yer alan Optimum teknolojik hizmetler, kamera sistemlerinde optimum hizmet vermektedir.

 Optimum teknoloji analog , ahd ve ip teknolojili Nilüfer kameralar arasından kullanım yeri ve amacımıza en uygun Yıldırım kamera sistemi tercih edilmeli .

 kayıt ve depolama  kaydedilen  görüntülerin ne kadar süre boyunca saklanacağına karar vermeli ve bu göz önünde bulundurularak depolama seçeneğine göre Yıldırım kamera sistemi tercih edilmektedir ,

Çözünürlük yine Yıldırım kamera sisteminin kullanılacağı yere ve duruma göre çözünürlük seçilmelidir .