blog-2

Optimum Teknoloji

  /  Faydalı Bilgiler   /  Güvenlik Kamera Sistemi Nasıl Kurulur?
Güvenlik Kamera Sistemi Nasıl Kurulur

Güvenlik Kamera Sistemi Nasıl Kurulur?

Güvenlik kamera sistemi nasıl kurulur sorusuna cevap arayan kullanıcılar, kendilerinin cevap vermesi gereken pek çok yeni soruyla karşılaşacaklardır. Çünkü tamamen kurulmak istenen alanın özelliklerine, kişilerin ihtiyaçlarına göre kurulan sistem de değişiklik göstermektedir.

Günümüzde mülklerin, yaşam alanlarının en önemli güvenlik önlemi olan kamera sistemleri, teknoloji ile birlikte paralel ilerleyerek birçok farklı donanım özellikleriyle temin edilebilmektedir. Benim için en ideal güvenlik kamera sistemi nasıl kurulur diye merak ediyorsanız, Optimum Teknoloji’yi arayabilirsiniz.

Kamera Sistemi Kurma Fiyatları

Kamera sistemi kurma fiyatları hakkında net bilgi verilebilmesi açısından uzman teknik ekibimiz keşif çalışması yapmaktadır. Güvenlik kamera sistemleri, kurulacak kamera sayısı, kaydedecek cihazın kapasitesi ve görüntü kalite seçimi gibi kriterlere göre değişken maliyetler göstermektedir.

Genel fiyat aralıkları ve ürün portföyümüzle ilgili merak ettikleriniz için 0(850) 333 1 911 numarasından müşteri hizmetlerimize ulaşabilirsiniz. İnternet sayfamızdaki Optimum Teknoloji iletişim bölümünden dolduracağınız form aracılığıyla size geri dönüş yapmamızı sağlayabilirsiniz.

Güvenlik Kamera Kurulumu Nasıl Yapılır?

Güvenlik kamera sistemi nasıl kurulur sorusunu daha kolay cevaplayabilmek için karar vermeniz gereken konular:

  • Kamera Sayısı: Yaşam alanınızı güvenlik altına alacak kaç noktadan görüntüleme yapmak istediğinize göre sistemde kullanılacak kamera sayısına karar vermelisiniz.
  • Sistem Özellikleri: IP Kamera, AHD Kamera, CCTV gibi sistem seçenekleri arasından bütçenize ve kurulacak alana göre tercih edebilirsiniz. Kameraların özellikleri ile ilgili ayrıntılara Blog sayfamızdaki diğer yazılarımızdan ulaşabilirsiniz.
    Güvenlik Kamera Sistemi Nasıl Kurulur

    Güvenlik Kamera Sistemi Nasıl Kurulur

  • Kayıt Çözünürlüğü: Günümüzde HD görüntü kalitesi neredeyse standar hale gelmeye başladı. 720p – 1080p hatta 4K Ultra HD gibi seçenekler arasından seçim yapabilirsiniz.
  • Kamera Tipi: Kullanım özellikleri aynı olsa da Bullet (Mermi) veya Dome (Kubbe) kamera tipleri arasından tercihde bulunabilirsiniz. Bullet kameralar daha çok dış ortamlar için; Dpme kameralar ise iç mekanlar için yaygın olarak kullanılmaktadır.
  • Gece Görüş ve Ek Özellikler: Tüm gün verimli kayıt alınması ve aydınlatma sistemlerine bağımlı kalınmaması açısında gece görüş özelliği olan kameralar kullanışlı olmaktadır. Ayrıca hareket sensörlü, aykırı durum algılayıcı ek özellikler kullanmak da mümkün.

Merkezi Kamera Sistemleri Kurulumu

Merkezi kamera sistemleri kurulumu olarak dile getirilse de yaygın olarak bu konuda kastedilen, merkezi uydu sistemi uyumluluğudur. Uydu sisteminizdeki bir kanal üzerinden genellikle apartman, site gibi yapılarda tercih edilmektedir.

İsteğe bağlı olmak üzere tek bir kamera görüntüsünü veya DVR cihazının kayıt yaptığı tüm kameraların görüntülerini tek bir ekrandan izlemek mümkündür. Uydu sisteminden izleme yapılabilmesi için kameraların ilettiği video görüntüsünün RF sinyaline dönüşümü yapılmalıdır. RF Modülatör aracılığıyla yapılan bu dönüşüm ve diğer kurulum işlemleri Optimum Teknoloji teknik servisi tarafından yapılmaktadır.

İdeal Güvenlik Kamera Sistemi Nasıl Kurulur?

İdeal kurulum için gereklilikleri iyi analiz ederek, en verimli tercihleri yapmak yeterli olacaktır. Örneğin kamera sayısı belirlenirken dış alanın çok geniş olması durumunda kamera sayısını azaltmak için farklı uygulamalar da yapılabilir. Alanın durumuna göre 2 kamera kullanmak yerine, yüksek bir direk vb. noktadan tek kamera daha geniş görüntüleme sağlayacaktır.

Kasa, garaj, koleksiyon gibi değerli eşyalarınızın güvenliği için ekstra önlem almanızda fayda vardır. Görünen bir kameranın yanında, gizli bir ek kamera ile desteklemeniz güvenlik önleminizin verimliliğini arttıracaktır.

Tüm bu detaylarla vakit kaybetmeden kolayca güvenlik kamera sistemi kurmak veya mevcut sisteminizi güncellemek için uzman teknik ekibimiz sizlere destek olmaktadır. Güvenlik ihtiyaçlarınıza birlikte karar vermek, sizin için en ideal sistemi oluşturmak için Optimum Teknoloji’yi arayabilirsiniz.