FİBER OPTİK ALT YAPI SİSTEMLERİ


Fiber Optik Altyapı Sistemleri telekomünikasyon, sağlık ve bilişim sektörlerinde yoğunlukla kullanılmakta olup son zamanlarda hızla artan bir ivme ile CCTV uygulamalarında da tercih edilir olmuştur. Günümüzde, çok geniş bir yelpazedeki haberleşme protokollerini destekleyecek altyapı ihtiyaçlarını karşılamak için Fiber Optik Kablolama Çözümleri kullanımı her geçen gün yaygınlaşmaktadır. Özellikle hız ve bant genişliği ihtiyacının önemli olduğu uygulamaların yanı sıra; mesafe ve elektromanyetik etkileşim gibi problemleri engelleme gereksinimi duyan haberleşme sistemleri / protokolleri, ancak Fiber Optik Altyapı Sistemleri ile problemsiz bir iletişim ortamına kavuşmaktadır.

Bu kapsamda CCTV ve IP Kamera sistemlerinde, IPTV sistemlerde ve Network altyapılarında Fiber Optik Teknolojiden yararlanılmaktadır. Video sinyallerini, CCTV kablolarla 200 m, RG9/U6 ile 500, RG11/U6 ile 1 km’ye kadar taşımak mümkünken, fiber optik kablolarla bu mesafe 75 km’ye kadar çıkmaktadır.

Fiber Optik Altyapı Sistemleri üzerinden ağ bağlantısı ve iletişim hizmetleri, network (LAN) ve FTTX kullanımları için cihazlar, fiber optik connectör, Patchcord, adaptör, (IF) Dönüştürücü, Fiber optik güç-metre, lazer kaynak, sled kaynak ekipmanlarımız bulunmaktadır. Kolay uygulanabilirliği ve kısa devre korumalı yapısıyla, CCTV projelerinizi sağlıklı ve uzun ömürlü bir alt yapı üzerine inşa etmenize olanak tanır. Sizde en uygun fiyatlarla hizmetlerimizin tamamına sahip olmak istiyorsanız hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Fiber Optik Altyapı Sistemleri ve Avantajları

Fiber Optik Altyapı Sistemleri

  • 16 adet IP veya analog kamera görüntüsünü sadece 1 core fiber kablo ile taşıyabilme
  • Uzak mesafelere görüntü ve data aktarımı
  • Cam yapıda olmasından dolayı yıldırım da dahil manyetik alan veya benzer yüksek voltajlardan etkilenmemesi
  • Topraklama için özel koruma
  • Yüksek sinyal kalitesi sayesinde kayıpsız resim kalitesi Güvenli data ve görüntü transferi
  • Uzun ömürlü ve bakım-onarım kolaylığı
  • Basit kurulum ve hızlı montaj
  • Kanal başına birim maliyetin düşük olması
  • Esnek ve genişletilebilir kapasite imkanı.

gibi avantajlara sahiptir.

Kabloların hafif ve ucuz olması, bant genişliğinin uzaklık çarpanın büyüklüğü avantaj sağlamaktadır. Ayrıca yineleyici aralıklarının uzun olması ve aktif cihaz değiştirilmesi sayesinde kanal sayısı arttırabileceğinden maliyetler düşmektedir. Yapıları gereği optik frekanslar daha geniş bant genişlikleri sağladıkları için, fiber sistemler daha büyük bir kapasiteye sahiptir. Optik fiber damardan bilgi çalabilmek için kabloyu kesip sisteme bağlamak gereklidir. Böyle bir yöntemde anında tespit edilir. Fiber Optik Altyapı Sistemleri büyük olanaklar sağlaması nedeniyle kısa sürede çok geniş kullanım alanları bulmuştur.

Optimum Teknoloji olarak uzun yıllardır yüksek standartlarda sunduğumuz hizmetlerimizin ve ürünlerimizi tamamına en ekonomik fiyatlarla sahip olmak ister misiniz? Tek yapmanız gereken hemen müşteri hizmetlerimizle iletişime geçmek. Söz konusu TEKNOLOJİ olduğunda daha iyi bir gelecek için sizde OPTİMUM TEKNOLOJİ avantajlarını tercih edin.