blog-2

Optimum Teknoloji

  /  Faydalı Bilgiler   /  Ev Kamera Sistemleri Kablosuz Kameralar
Ev Kamera Sistemleri Kablosuz

Ev Kamera Sistemleri Kablosuz Kameralar

Ev kamera sistemleri kablosuz kameralar ile kablo gizleme gibi çalışmalara gerek olmayacağından sıva ve boya gibi ek işçiliklerden bağımsız kurulum yapılabilir. Dijital geniş bant aracılığıyla ses ve video iletimi yapan bu sistemlerde 4 KM çapında data alışverişi yapılabilmektedir.

Kablosuz Güvenlik Kamerası Nasıl Çalışır?

Ev Kamera Sistemleri Kablosuz Kameralar entegre vericileri sayesinde herhangi bir fiziki kablo bağlantısına ihtiyaç duymadan veri alışverişi yapabilir. Bu konuda da kabloya ihtiyaç duymayan kendinden bataryalı güvenlik kamera modelleri bulunmaktadır.

Ancak kullanım ömürlerinin istenilen uzunlukta olmaması kesintisiz kayıt ihtiyacı duyulan güvenlik sistemlerinde tercih edilme oranını düşürmektedir.

Eğer kablosuz özellikteki kamera anolog teknolojisiyle çalışıyorsa aldığı görüntüyü MPEG formatında radyo dalga sinyalleri ile iletir. Analog cihazların çalışma frekans aralığı diğer elektronik cihazlarla benzerlik gösterir. Bu nedenle görüntüde titreme veya kesik kesik iletim gibi kalite düşürücü etmenlerle karşılaşılma olasılığı bulunmaktadır.

Analog kameraların kablosuz iletişim sinyal mesafeleri de yaklaşık 100 m civarında olup IP kameralara göre daha az randıman sağlamaktadır.

IP kablosuz kameralar ise aldıkları görüntüleri dijital sinyale çevirerek iletme özelliğine sahiptir. Hem veri gönderimi hem de veri alımı yapabilen kablosuz IP kameralar, bu sayede uzaktan ayarlanabilme kolaylığı sunmaktadır.

Kablosuz Kamera Seti Verileri Güvende midir?

Söz konusu veri iletimi radyo dalgalar üzerinden olduğu için ilk akla gelen sorulardan biri görüntülere sızma olup olmayacağıdır. Bu konuda gizlilik ön planda tutulacaksa kablolu sistemlere göre Ev kamera sistemleri kablosuz çözümler daha fazla güvenlidir.

Kablosuz sistemlerin kendi arasında ise IP kameralar Analog kameralara göre daha güvenli gizlilik özelliğine sahiptir. IP kameralar daha gelişmiş şifreleme sunduklarından iletilen verinin kırılması çok daha zor ve uzak bir ihtimaldir.

Kablosuz Gece Görüşlü Kamera

Ev kamera sistemleri kablosuz modeller arasında tıpkı diğer sistemlerde olduğu gibi gece görüş özelliği olan veya olmayan seçenekler bulunmaktadır. Sürekli aydınlatma yapılmayan alanlarda, izlenebilir kalitede kayıt ihtiyacınız olacaksa, alacağınız sistemde bu özelliğin bulunmasını talep etmelisiniz.

Ev Kamera Sistemleri Kablosuz Kurulum Nasıl Yapılır?

Ev Kamera Sistemleri Kablosuz modellerin kurulumu kablolu modellere göre daha pratik ve daha masrafsızdır. Kullanılan sistemin özelliğine göre iki farklı kayıt cihazı bulunmaktadır.

  1. Doğrudan sinyal alan DVR modelleri
  2. Ek alıcının DVR cihazına bağlanmasıyla Kayıt Yapabilenler

Dolayısıyla DVR cihazının entegre alıcılı veya donanım olarak eklenebilen alıcılı seçenekleri olmaktadır. Kurulum için kamera alanlarının tespiti, kameralara güç girişinin yapılması, DVR cihazı ile iletişiminin kurulması, DVR cihazının varsa izleme monitörlerine bağlanması yeterlidir.

Kablosuz Güvenlik Kamera Sistemleri Avantajları:

  • Kameranın monte edildiği yer çok daha kolay değiştirilebilir
  • Kiralık veya geçici alanlar için sök-taşı kolaylığı sunar
  • Veri iletim mesafelerine göre sistem tercihi yapılabilir
  • Kablolama işçiliğine ihtiyaç duyulmaz
  • Kablo gizleme gibi bir durum olmayacağından yapılara zarar vermez
  • Şifrelenmiş veri transferiyle gizlilik konusunda güvenlidir
  • Özellikle sosyal alanlar gibi geniş alanlarda büyük kolaylık sağlar
  • Kablolu sistemlere göre fiyat-performans ürünleridir

Kablosuz IP Kamera Fiyatları

Optimum Teknoloji tüm güvenlik kamera sistemi ihtiyaçlarınıza, geniş ürün yelpazesiyle ekonomik seçenekler sunmaktadır. Kablosuz IP kamera fiyatları ve diğer sistemlerdeki fırsatlar için bizleri arayabilirsiniz.