blog-2

Optimum Teknoloji

  /  Faydalı Bilgiler   /  ATEŞ ÖLÇER TERMAL KAMERA SİSTEMLERİ

ATEŞ ÖLÇER TERMAL KAMERA SİSTEMLERİ

Son günlerde ortaya çıkan corona virüs önlemleri arasında yer alan termal kameralar birçok yerde covid-19 virüsüne önlem olarak kullanılıyor. Optimum teknolojik hizmetler olarak sistemin kurulumu ve eğitimi en uygun şartlarda sunulmaktadır.

Termal kameralar nasıl çalışır?
Termal kameralar, görüş alanına girenlerin ateşleri ölçerek ekrana yansıtır ve belirli derecenin üzerinde ateşi olanlar varsa sesli uyarı ile bu kişiler tespit edilir. Daha sonra bu kişilerin ateşleri tekrar ölçülerek onay alınır. İkinci onay alındıktan sonra korona teşhisi ile gerekli yerlere bildirilir.

Termal kameralar nerelerde kullanılır?
Avm ler , Oteller , kamu kurumları , hastaneler , okullar gibi bir çok alanda kullanılan Termal kameralar , optimum teknolojk hizmetler güvencesiyle rahatça kullanılıyor.

Termal kameraların faydaları nelerdir?
Yüz tanıma , kişi sayma gibi yapay zeka teknolojisini de kullanan termal kameralarda hem termal görüntüler hem de normal görüntüler kişilerin ateş dereceleriyle beraber kayıt altında tutulmaktadır.

Termal kameralar nasıl kurulur?
Optimum teknolojik hizmetler olarak hem kurulum hem de servis hizmeti verdiğimiz termal kameralar iki şekilde kuruluyor. Birinci sistemde kapı girişlerine kuracağımız sabit tripotlara konan kameralar bilgisayara bağlanarak kullanılıyor. Burada hem bilgisayara hem de kameranın sd kart yuvasına takılan 128 gb a kadar hafıza kartına kayıt yapılabiliniyor. Diğer sistemde bilgisayar yerine kayıt cihazına da kayıt yapılarak sistem kullanılabiliniyor. Burada da harddiske istediğiniz kadar süredeki görüntüler kayıt altına alınabiliniyor.

Termal kameraların fiyatları?
Koronavirüs salgınının kontrol altına alınabilmesi için optimum teknolojik hizmetler tarafından satışa sunulan termal kameralar , piyasa fiyatlarının altında satışa sunulmaktadır. İşletmelerin ihtiyaçlarına göre fiyatlarda farklılıklar olurken keşif sonrası belirlenen şartlar işletmelere sunulmaktadır. Hem satış hem kurulumu optimum teknolojik hizmetler tarafından yapılan termal kameralar koronavirüs e karşı alınabilecek en önemli tedbirlerdendir. Gerekli keşif ve fiyatlandırma için info@optimumteknoloji.com.tr adresimize mail atabilirsiniz…