ARAÇ TAKİP SİSTEMLERİ

ARAÇ TAKİP SİSTEMLERİ

Sahada araçları bulunan, satış ve/veya dağıtım ekipleri olan, fazla kilometre yapan, ekiplerini daha verimli yöneterek tasarruf sağlamak isteyen şirketler için en ideal çözüm Ara takip sistemleridir. 

Bu sistemle araçlarınızın ortalama aylık veya günlük kaç km yol yaptığını görüp, kullanımın gerçekten amacına uygun olup olmadığını inceleyebilirsiniz.

Araç Takip Sistemleri sayesinde ,araç kullanan ekiplerinizin planlanan ziyaretlerini, uğrak noktalarını ne oranda ziyaret edildiğini analiz ederek ölçebilirsiniz. Çalınma ve kaza gibi durumlarda anında yer tespiti yaparak aracınızın ve çalışanlarınızın güvenliğini sağlayabilirsiniz. Nakliye ve Finans şirketlerinin taşıma araçlarını uzaktan takip etmesini, rota planlamasının merkezden yapılmasını sağlayabilirsiniz. Araç Takip Sistemleri sayesinde soğuk zincir taşıması yapan araçlarınızda, dorse sıcaklık takibinin sağlayabilir taşıması yapılan mal ve yiyeceklerin bozulmadan lojistiğini yapabilirsiniz. Yolcu taşıyan servis araçlarının zamanında ve doğru güzergâhtan gitmelerini sağlayabilir, durak noktasına gelmeden önce çalışanlara SMS ile aracın geldiğini iletilebilirsiniz.

Optimum Teknolojik Hizmetler olarak , Araç Takip Sistemleri ve avantajlarının en önemlilerinden birisini de Öğrenci servis araçlarının kontrolünün sağlanması olarak görüyoruz. Öğrenci evine gelmeden SMS ile veliye, öğrencinin konum bilgisini iletilebilirsiniz. Kart okuyucu ve şoför kartı tanımlayabilir, kullanıcı ile mesajlaşabilir, aracın sadece kart ile çalışmasını sağlayabilirsiniz. Aracınızı belirlenen zaman aralıklarında veya istediğiniz zaman uzaktan durdurup çalıştırabilirsiniz. Araç çalıştırılacak olursa SMS ve E-MAİL ile bilgilendirilirsiniz veya aracın çalışmasını engelleyebilirsiniz.


ARAÇ TAKİP SİSTEMİ NASIL ÇALIŞIYOR?

  • Aracınıza monte edilen Optimum Araç Takip Cihazı, GPS uyduları aracılığıyla aracınızın bulunduğu yeri ve aracınıza ait bilgileri GSM / GPRS (APN) Hattına iletir.
  • İletilen bilgiler GPRS ve İNTERNET aracılığıyla Server ve Database bölümlerinde saklanıp korunur.
  • Dilediğiniz anda internet üzerinden bilgisayarınız ya da mobil cihazlarınızla aracınıza ait güncel ve geçmiş hareket bilgilerine ulaşabilirsiniz.
  • Sizin için 7/24 takip gerektiren olaylar “Alarm Takip Merkezi” tarafından değerlendirir.
  • Dilerseniz, sisteme tanımlamış olduğunuz ihlaller olduğu anda e-mail ve SMS aracılığıyla 7/24 bildirilir.

Optimum Teknolojik Hizmetler olarak uzun yıllar yüksek standartlarda sunduğumuz hizmetlerimizin ve ürünlerimizi tamamına en ekonomik fiyatlarla sahip olmak ister misiniz? Tek yapmanız gereken hemen müşteri hizmetlerimizle iletişime geçmek. Söz konusu TEKNOLOJİ olduğunda daha iyi bir gelecek için sizde OPTİMUM TEKNOLOJİ yi tercih edin.