ARAÇ TAKİP SİSTEMLERİAraç Takip Sistemleri sahada araçları bulunan, satış ve/veya dağıtım ekipleri olan, fazla kilometre yapan, ekiplerini daha verimli yöneterek tasarruf sağlamak isteyen şirketler için en ideal çözümdür. Araçlarınızın ortalama aylık veya günlük kaç km yol yaptığını görüp, kullanımın gerçekten amacına uygun olup olmadığını inceleyebilirsiniz.

Araç Takip Sistemleri sayesinde araç kullanan ekiplerinizin planlanan ziyaretlerini, uğrak noktalarını ne oranda ziyaret edildiğini analiz ederek ölçebilirsiniz. Çalınma ve kaza gibi durumlarda anında yer tespiti yaparak aracınızın ve çalışanlarınızın güvenliğini sağlayabilirsiniz. Nakliye ve Finans şirketlerinin taşıma araçlarını uzaktan takip etmesini, rota planlamasının merkezden yapılmasını sağlayabilirsiniz. Araç Takip Sistemleri sayesinde soğuk zincir taşıması yapan araçlarınızda, dorse sıcaklık takibinin sağlayabilir taşıması yapılan mal ve yiyeceklerin bozulmadan lojistiğini yapabilirsiniz. Yolcu taşıyan servis araçlarının zamanında ve doğru güzergâhtan gitmelerini sağlayabilir, durak noktasına gelmeden önce çalışanlara SMS ile aracın geldiğini iletilebilirsiniz.

Araç Takip Sistemleri ve avantajlarının en önemlilerinden birisi de Öğrenci servis araçlarının kontrolünün sağlanması. Öğrenci evine gelmeden SMS ile veliye, öğrencinin konum bilgisini iletilebilirsiniz. Kart okuyucu ve şoför kartı tanımlayabilir, kullanıcı ile mesajlaşabilir, aracın sadece kart ile çalışmasını sağlayabilirsiniz. Aracınızı belirlenen zaman aralıklarında veya istediğiniz zaman uzaktan durdurup çalıştırabilirsiniz. Araç çalıştırılacak olursa SMS ve E-MAİL ile bilgilendirilirsiniz veya aracın çalışmasını engelleyebilirsiniz.

Araç Takip Sistemleri Nasıl Çalışıyor?

  • Aracınıza monte edilen İzmatik Araç Takip Cihazı, GPS uyduları aracılığıyla aracınızın bulunduğu yeri ve aracınıza ait bilgileri GSM / GPRS (APN) Hattına iletir.
  • İletilen bilgiler GPRS ve İNTERNET aracılığıyla Server ve Database bölümlerinde saklanıp korunur.
  • Dilediğiniz anda internet üzerinden bilgisayarınız ya da mobil cihazlarınızla aracınıza ait güncel ve geçmiş hareket bilgilerine ulaşabilirsiniz.
  • Sizin için 7/24 takip gerektiren olaylar “Alarm Takip Merkezi” tarafından değerlendirir.
  • Dilerseniz, sisteme tanımlamış olduğunuz ihlaller olduğu anda e-mail ve SMS aracılığıyla 7/24 bildirilir.

Optimum Teknoloji olarak uzun yıllardır yüksek standartlarda sunduğumuz hizmetlerimizin ve ürünlerimizi tamamına en ekonomik fiyatlarla sahip olmak ister misiniz? Tek yapmanız gereken hemen müşteri hizmetlerimizle iletişime geçmek. Söz konusu TEKNOLOJİ olduğunda daha iyi bir gelecek için sizde OPTİMUM TEKNOLOJİ güvenini tercih edin.