blog-2

Optimum Teknoloji

  /  Faydalı Bilgiler   /  Apartman Güvenlik Kamera Sistemleri
Apartman Güvenlik Kamera Sistemleri

Apartman Güvenlik Kamera Sistemleri

Apartman güvenlik kamera sistemleri, apartman girişi, bahçe ve çevre izlemesi dışında ek bileşenlerle organize bir iletişim aracı da olabilen ekipmanlardır. İhtiyaç ve maliyet koşullarına göre sadece görüntüleme için kapalı devre sistemler kullanılabilir.

Daha gelişmiş özellikler için interkom sistemleri tercih edilmekte olup alarm sistemleri, daireler arası görüşme, seçilen alanın anlık izlemesi gibi entegrasyonlar yapılabilmektedir.

Apartman Güvenlik Kamera Sistemleri Özellikleri

Apartman güvenlik kamera sistemleri diğer güvenlik önlemleri gibi yaşam alanlarının emniyeti için son derece pratik önlemlerdir. Kurulacak sistemin özellikleri maliyet ve bütçe planlamasına göre değişebilmektedir.

Sistemdeki kameraların görüntü kalitesi, kaç farklı alanda görüntüleme yapılacağı, kayıt cihazının kapasitesi, online izleme özelliğinin olup olmayacağı gibi faktörler maliyette etkili olmaktadır.

Apartman güvenlik kamera sistemleri genel özellikleriyle aşağıdaki bileşenlerden meydana gelir:

 1. Görüntüleme Alınacak Kameralar
 2. Kamera Kabloları ve Montaj Eklentileri
 3. Kameraların Özelliğine Göre Gerekliyse Adaptörler
 4. Kayıtların Depolanacağı DVR Cihazı
 5. İsteğe Bağlı İnterkom Sistemi ile Her Daireden Görüntülü Konuşma-İzleme

Apartman Kamera Sistemi İçin Göz Önüne Alınacak Faktörler

Güvenlik kamerası kurduracağınız alanla ilgili bazı sorulara vereceğiniz cevaplar, sistem seçiminizi kolaylaştıracaktır. Bu cevaplarla Apartman güvenlik kamera sistemleri fiyatı konusunda daha net bilgi edinmeniz mümkün olacaktır.

 • Sistem tek bir apartmana mı kurulacak, siteye mi?
 • Kaç giriş ve çıkış noktasına sahip?
 • Bahçe ve Otopark alanlarının büyüklüğü ne kadar?
 • Varsa asansör/asansörlere kamera kurulacak mı?
 • Yüzme Havuzu, Çocuk Oyun Alanı vb. Ortak Alanları Var mı?
 • İzleme Noktası olacak mı, sadece dairelerden mi izlenebilecek?
 • Kapalı devre sistem mi, Online izleme yapılan sistem mi tercih edilecek?

Optimum Teknoloji Güvenlik Kamera Sistemleri

Güvenlik kamera sistemleri, riskli durumlar için hem caydırıcı olabilmekte hem de tekrar izlenebilme sayesinde suç unsuru taşıyan olaylarda delil niteliği taşımaktadır. Bu açıdan kurulan sistemin alt yapısından yazılım kullanışlılığına kadar her aşaması ayrı öneme sahiptir. Optimum Teknoloji sizler için en güncel ürün portföyünü araştırıp tedarik etmekte, uzman servis ekibiyle sorunsuz kurulumunu gerçekleştirmektedir.

Ürün ve fiyatlarla ilgili detaylı bilgi almak için bizleri arayabilir, avantajlı kampanyalarımızdan yararlanabilirsiniz.