AHD KAMERA SİSTEMLERİ

AHD Kamera Sistemleri, CCTV kamera sisteminin kablo altyapısına yüksek çözünürlükte kayıt yapabilen kamera ve kayıt cihazları eklenerek oluşturulabilen ekonomik güvenlik kamera çözümleridir. Uygun fiyatlı kamera sistemleri ile daha iyi görüntü kalitesi sağlamak isteyenler için AHD kameralar en ideal sistemdir. Yeni kablo ve kablolama maliyetlerinin olmaması bu avantajı sağlar.

AHD KAMERA NEDİR?

AHD Kamera, Analog Yüksek Çözünürlük"ün baş harflerinden türetilen bir kısaltmadır. Analog Dijital Veri Yüksek Çözünürlük anlamına gelir.

Koaksiyel kablolar ile görüntüler kayıpsız 500 metreye kadar aktarılabilir. Bu sayede AHD kamera sistemleri birçok alanda kullanılabilir. CCTV sisteminde değiştirilecek bir diğer donanım ise AHD-DVR cihazının AHD kamera kayıt kalitesini işleyebilecek bir yazılımla kurulmasıdır.

AHD KAMERA KURULUMU

AHD Kamera kurulumu, daha önce kamera sistemlerini kullanmış olan veya ilk kez kullanacak olan kullanıcılara bağlıdır. Halihazırda CCTV gibi bir kamera sisteminiz varsa ve yeni görüntüleme alanlarına ihtiyaç duymuyorsanız, sadece kameraları ve DVR cihazını değiştirmeniz yeterli olacaktır.

Sistem kurulum adımlarını kısaca özetlersek:

AHD-DVR NEDİR?

DVR, İngilizce Dijital Video Kaydedici teriminin baş harflerinden elde edilen kısaltmadır. Türkçe olarak DVR cihazlarının HD kalitesinde görüntü saklayabilen yazılımlara sahip Dijital Video Kaydedici versiyonları AHD-DVR olarak adlandırılır.

AHD-DVR cihazları 720p ve 1080p video kalitesinde kayıtları saklama özelliklerine sahiptir. CCTV kamera sistemlerini AHD ile güncellemek isteyen kullanıcılar, yeni kameraya ek olarak bir AHD-DVR cihazı satın almalıdır.

AHD kapalı devre güvenlik kamera sistemi olduğu için DVR cihazı ve monitörlerinin kurulacağı izleme merkezine karar verilir.

İzleme merkezinden 500 metreye kadar kayıpsız, kaliteli görüntüler elde edilebilir

Kullanılacak kamera sayısı izlenecek alanlara ve o alan için bir kameranın yeterli olup olmayacağına göre karar verilir.

AHD Kamera Sistemleri sonradan ancak yeni kablolarla kamera ekleyebileceğinden ilk aşamada karar verilmesi ek maliyetleri önleyecektir.

Kameraların konumları belirlendikten sonra kurulacak kablo yolu ve DVR cihazı belirlenir.

Kameralar ve monitörler DVR cihazına takılarak sistem kullanıma hazırdır.

AHD KAMERA BAĞLANTISI

AHD kameralar, CCTV kamera kablolarıyla da çalışabilir. Ancak AHD Kamera bağlantısı eski tip kameralarla aynı olsa da kurulumu kendiniz yaparsanız görüntü alamama gibi bir sorunla karşılaşabilirsiniz. Bu durumda şunları kontrol etmelisiniz:

Kamera bağlantılarının ve DVR oturumunun iyi durumda olduğundan emin olun.

Kamera gücünün takılı olduğundan emin olun.

Hala bir görüntü alamıyorsanız, DVR"nizin ayarlarındaki görüntü kalitesi seçeneğini manuel olarak ayarlayın, böylece kendi kendine algılayabilir.

Manuel seçim sonucu değiştirmedikçe, bazı DVR cihazlarının belirli kanallardan yüksek çözünürlüklü görüntüler ve kalan kanallardan düşük çözünürlüklü görüntüler alabileceğini unutmayın.

Cihazınızda yüksek çözünürlüğü destekleyen bir kanal yoksa veya bu değişiklik sonucu değiştirmediyse, DVR"nizin HD kayıt özelliği olmayabilir. Kameralarla uyumlu bir DVR cihazı satın almanız gerekecektir.

AHD CAMERA ANALOG DVR ÇALIŞIYOR MU?

AHD kameralarınızın eski Analog DVR cihazlarında çalışması için, DVR"nin birkaç kanal için bile yüksek çözünürlüklü kaydı desteklemesi gerekecektir. Yüksek çözünürlük, en az 720p HD görüntüler anlamına gelir. Cihazda bu görüntü kalitesini destekleyen herhangi bir kamera girişi yoksa AHD, kameranızdan görüntü aktaramayacaktır.

Bu bilgilere cihazın kullanım kılavuzundan veya menüdeki görüntü kalitesi seçeneklerinden ulaşabilirsiniz.

AHD KAMERA SİSTEMLERİ

İhtiyaçlarınızda AHD kamera sistemleri:

Sistemde kullanılacak kameraların görüş açısı

Yeniden kablolamada kablo kalitesi

DVR cihazının yazılımının güncellenmesi

Görüntülenecek monitörlerin görüntü kalitesi

Kayıt için kullanıcı dostu arayüz programı

Gibi birçok faktöre dikkat etmeniz, kullanacağınız sistemin kararlılığını ve ömrünü etkileyecektir.

Optimum Teknoloji, tüm bu faktörleri sizin için dikkate alır ve bütçe dostu seçeneklerle müşterilerine en ideal sistemleri sunar.

AHD Kameralar, HD 720p veya Full HD 1080p kalitesinde kayıt yapabilir. Kaydedilen bölgede başarılı görüntü netliğine sahip AHD kamera sistemleri, CCTV sistemlerinin yazılım ve donanım kalitesinde yükseltilmiş versiyonu olarak da tanımlanabilir.


AHD Kamera Sistemleri


IP Kamera Sistemleri


Araç İçi Kameralar


GPS izleme cihazları


Akıllı Ev Çözümleri


Fiber Optik Kablolama


Zayıf Akım Sistemleri


Güvenilir çözüm ortağınız Optimum Teknoloji, uzman teknik servisi ile hizmet vermektedir. Merak ediyorsun ve